Mūsų indėlis kovojant prieš rusijos agresiją

Kai karas prasidėjo, anksčiau nei bet kas kitas suvokiau savo žinių bei patirties vertę. Aiškiai mačiau kur visa tai įsilietų. Žinojau bei suvokiau jog galiu padėti gelbėti gyvybes. Todėl, kai su manimi susisiekė Gintautas Mauricas (Lukšų vyrai įkūrėjas) – nedvejojęs prisidėti sutikau. O apie tai kokią tai vertę sukūrė Ukrainos kariams, geriau paklauskite jų pačių (Lutsko bataliono).

Apie mane:

Esu dronų pilotas, video turinio kūrėjas. Užsiėmu tuo jau 6 metus. Dirbu per tris darbus:

Dangaus Katės – įkūrėjas (5 m). Darbas su dronais. Filmavimai kinui, reklamoms bei kt.

Dronai.lt  (3 m)- konsultantas, mokytojas, testuotojas, pardavėjas.

VilniusTech (2 m) – Lektorius.

Dangaus katės – tai profesionalūs dronų pilotai, kurių žinios bei patirtis, sukaupta per daugiau nei 5 aktyvios veiklos metus, leidžia saugiai ir efektyviai realizuoti standartines bei nestandartines su dronų technologijomis/valdymu susijusias idėjas.

Dronai.lt – (UAB Loveta) Meridein OU įmonių grupės, atstovaujančios DJI gamintoją Batijos šalyse, narė. Tai vienintelis oficialus DJI produkcijos tiekėjas Lietuvos rinkai taip pat valdantis pirmąją autorizuotą DJI parduotuvę Baltijos šalyse, kuri atvėrė duris 2020 sausį Mindaugo g. 16, Vilniuje.

VILNIUS TECH Antano Gustaičio aviacijos institutas (AGAI) – yra visų pagrindinių aviacijos sričių specialistus rengiantis fakultetas.

Pagrindinės tenkančios atsakomybės – techninių užduočių susijusių su dronais realizavimas, įrangos testavimas ar diagnostika, konsultavimas, mokymų vedimas firmoms, įstaigoms bei institucijoms bei edukacinio video turinio kūrimas.

Esu testavęs praktiškai visus DJI, populiariausius Autel bei Parrot dronų modelius. Esu išbandęs Lietuvišką bei Ukrainietišką anti-dronų ginklą. Taip pat, yra tekę dirbti ir su DJI AeroScope mobiliu bei stacionariu dronų radarais. Laisvalaikiu konstruoju ir savadarbius dronus.

Taip pat, namuose, ant lentynos stovi Vadovybės Apsaugos Tarnybos medalis už laimėtą inspektavimo užduotį (LBONA rengtame renginyje). Sausumos pajėgų vado dovanotas peilis už laimėtą „Geležinio vilko iššūkį”, LK dovanotas ženkliukas iš karinio parado, skirto paminėti Atkurtos kariuomenės šimtmetį, kuris pagal savo mastą gali vadintis didžiausiu kariniu renginiu atkurtos Nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Jo metu LK pasitikėjo bei leido atlikti skrydį bepiločiu orlaiviu jog užfiksuoti renginio akimirkas.

Tad galiu drąsiai teigti jog esu sukaupęs didelį patirties bei žinių bagažą, kuriuo jau per du mėnesius dalinuosi su Ukrainos kariais.

Kol kas teko padaryti 5 keliones į Lutską su ten dirbančiu batalionu. Apmokinti bazinių žinių su dronais bei kaip atlikti žvalgybos, air dropų, air deliverių, sabotažų užduotis. Taip pat, paaiškinu ir DJI AeroScope dronų radaro bei anti dronų ginklų veikimo principus. Pasidalinu patarimais, kaip dirbti kada priešas juos naudoja. Esu paruošęs ne vieną dešimtį kariškių iš kurių dauguma jau dirba fronte.

Mūsų misija – suteikti Ukrainos kariams žinių bei pagilinti jų kompetencijas jog kariaujant prieš okupantus, jie atliktų užduotis geriau, mėtytų “siuntinius” taikliau, surastų priešą greičiau.

Vienintelė problema su kuria šiuo metu susiduriame – nepavyksta rasti jokių papildomų finansinių šaltinių ar sponsorių. Negauname jokių finansavimų tad viską darome iš savo kišenės. Paramos, kurių prašome įrangai pirkti, iki paskutinio cento būna išleidžiamos pirkti įrangai kurią nugabename, atiduodame, bei apmokome naudotis jei to reikia.

Kol esame išvykę bei dirbame su ten esančiais kariais bei savanoriais, grįžus namo tenka spręsti kitas problemas – iš kur gauti finansų jog apsimokėti sąskaitas ir ne tik todėl prašau Jūsų padėti jog galėtume tęsti pradėtą misiją.

galerija