DALINAMĖS PATIRTIMI

Siūlome bazinius bei išplėstinius dronų pilotavimo kursus su kokybiškai paruoštomis teorine bei praktine dalimis. Mokymų metu mūsų komanda paruošia būsimą drono pilotą komerciniam fotografavimui, filmavimui, duomenų rinkimui ar inspekcijoms. Mokymų metu įgytos technologinės su drono valdymu susijusios žinios bei praktiniai įgūdžiai leidžia drono pilotui sėkmingai dirbti tiek vienam, tiek komandoje.

Dronų valdymo sritis, kaip ir bet kurios kitos su technologijomis susijusios veiklos, nuolat žengia pirmyn. Bėgant laikui keičiasi situacijos, atsiranda naujų fotografavimo ir filmavimo galimybių bei poreikių, tad mes atidžiai sekame naujienas. O taip pat – stengiamės vertinga informacija dalintis su visais, kam tai gali būti aktualu.

Buvau fronte 4 kart – Kharkivo regione (2 žvalgybos), Donetsko regione – 1 žvalgyba
bei skrydis su kamikadze į rusų šarvuotą techniką. Paskutinėj vietovej dvi dienas praleidom 3 km nuo rusų.

Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, yra zonų kuriose atlikti skrydžius dronais galima tik gavus specialius leidimus. Šioje skiltyje pateikiame naudingas nuorodas bei instrukcijas kaip prireikus gauti leidimus, įgalinančius skraidyti, fotografuoti ar filmuoti tokiose vietovėse.

Prieš planuojant skrydį – pasitikriname vietą ORAN.LT žemėlapyje. Jei matome jog vieta yra draudžiamoje skraidyti teritorijoje, turime išsiaiškinti kas tos zonos steigėjai. Tai padarysime atsidarę „V-925 Priedo pakeitimas“ failą. Jame rasime zonų sąrašą bei jų steigėjus su kontaktais.

Būtina parašyti zonos steigėjams elektroniniu paštu pranešant apie norimą atlikti skrydį, jo laiką bei aplinkybes. Zonos steigėjai gali paprašyti piloto licencijos (A1, A2, A3 ar STS). Taip pat gali paprašyti nurodyti skraidymo maršrutą su koordinatėmis.

Gavus sutikimą iš zonos steigėjų, pildome „V-1738_3 priedas“ paraišką bei siunčiame kartu su visais sutikimais (screen shot) bei piloto leidimais į [email protected].

Jei norite skraidyti pasienyje – reikalingas transponderis. Kurio dėka matysites flight radar aplikacijoje (https://www.flightradar24.com/) . Tai yra fizinis prietaisas, kurį reikia primontuoti prie drono. Taip pat, reikalingas išsiimti ICAO kodas kuris bus įprogramuojamas į transponderį jog matytumėtės su unikaliu, jums priskirtu kodu. Dėl jo kreiptis į TKA.lt

Jei norite skraidyti Klaipėdoje, pvz. laivų terminale – reikalinga užpildyti „V-1738_3 priedas“ bei nusiųsti į [email protected]. Toliau reikalinga KJP forma, bei nusiųsti į [email protected]

KJP formą

  • Jei bus skraidoma daugiau nei vieną dieną – paraiškos teikiamos atskirai už kiekvieną dieną.
  • Jei norimoje skraidyti vietoje yra daugiau nei viena zona, reikalingas leidimas (el paštu) iš visų steigėjų.

Gavus leidimą – KOP (karinės oro pajėgos) gali paprašyti jūsų:

“Prašau Jūsų telefonu informuoti KJP Operatyvinį budėtoja  846391203 prieš ir po BO skrydį.”

Prieš bei po skrydžio paskambinate bei pranešate: “Sveiki, Vardenis Pavardenis dėl skrydžio dronu …. vietoje. Leidimo numeris ….., skrydį pradedu/baigiu

Kilus klausimų dėl leidimų ar formų pildymo – galima rašyti tiesiai į [email protected]